Erdal Demirkıran

 

Erdal Demirkıran, Türk yazar.

1995’te Marmara Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu. Üniversite yıllarında içe kapanık bir olan Erdal Demirkıran, bunu aşmak için programcılık yapıp, yazılar yazdı. Ayrıca noterden Dünyanın en akıllı adamı olduğuna dair yazıyı onaylattı. 1995 – 1997 yılları arasında Radyo Mega’da program ve sahnede stand-up yaptı. Askerden geldikten sonra bir cam fabrikasında Ticaret Müdürü olarak görev yaptı. Ancak sonra istifa ederek seminerler vermeye başladı. Seminerlerinde Kashna felsefesi adını verdiği ve özgüveni ön planda tutan davranış şeklini anlattı.

Kitapları

Ben Dünyanın En Akıllı İnsanıyım (2002)
Adam Dediğin Benim Gibi Olur (2003)
İflas Etmenin Yolları (2004)
Dünyanın En Akıllı İnsanı’ndan Masallar (2005)
Sadece Aptallar 8 Saat Uyur (2006)
Yerim Seni ÖSS (2006)
Sen Şimdi Gidecen ya Cehennem’in Dibine Git (2007)

 

Erdal Demirkıran” hakkında 39 yorum

 1. çok iyi bir aklınız var.bu aklınızla herşeye akılllısınız.bu akla daim herkes seni tanıyor.bende sizin yerinizde olmayı istiyorum.bende oyle olmayı istiyorum.
  siz nasıl dediniz ben dünyanın en akıllı issanıyım.
  öyle dediniz kitaplar çıkardınız
  ve herkes biliyor sen düğnyanın en akıllı insanısın

 2. arkadaşlar bazıları alınmış Erdal Demirkıran’ın ben dünyanın en akıllı insanıyım demesine.bende dünyanın en mükemmel insanıyım diyorum.başka biri de en … vs. niye alınıyorsunuz ki . demekki akıllı ki öyle yazıyor sende de bende dünyanın en …. insanıyım de. onun akıllıyım demesiyle sen aptal mı oluyorsun tabii ki hayır. herkes diyebilir.Ayrıca Erdal Demirkıran’a da başarılar diliyor ve yeni kitaplarını bekliyoruz. sıradan değill sıradışı olmanız dileğiyle..farklı düşünün farklı yaşayın 🙂

 3. ben Erdal Demirkıran`ı “ülke TV”deki röportaj ile tanıdım. size sadece şunu söyleyeceğim. ben hem türk hemde hollandalıyım. Erdal Demirkıran`ın dediği herşey doğru. 10 senem orda geçti ama hakikattende Türkler kadar zeki, ama zekasını körelten başka bir millet yok. ben çok yaşadım. ortaya bir zamanlar bir fikir atmıştım ” benzinsiz uçak motoru tasarlıyacağım” diye, arkadaşlarım “manyaksın oğlum sen!” dedi.
  erdal demirkıran`ı cidden tebrik ediyorum, ve onun düşüncelerine zıt düşenlere birşey diyemiyorum çünkü kendi zekâlarını köreltiyorlar…

 4. ben de onun bir kitabını bitirmek üzereyim ve çok güzel bir kitap çok mantıklı yazılmış

 5. Akıllı ya da akılsız insan diye bir şey yoktur..aklını kullanan ya da kullanmayan insan vardır..erdal demirkıran kardeşim aklını iyi kullanan birisi bize kendini nasıl itham etmiş ya da etmemiş düşmez..ben onun kitaplarına ve düşüncelerine bakarım ,,dünyanın en akıllı insanı olarak itham etmesi güzel ama başkaları deseydi dünyanın en akıllı insanı diye o zaman anlardım bu adam sahiden dünyanın en akıllı insanı……………………A

 6. ben görmeden kendisini çok sevdim.kitaplarını okurken kendimden geçiyorum.kendim yaşıyormuşum gibi oluyorum o olayları.gerçekten kendisiyle tanışmayı çok isterdim.bütün kitapları harika hatta harikanında ötesi bence.

 7. hayat sadece söylenen sözlerden ibaret değildir.o sözlerin altında yatan hazineleri keşfetmek gerek…keşfedemediğimiz sürecede hep kendi tarafımızdan bakarız.oysa yazarlar olaylara bakarken kelimelerle bunu anlatmaya çalışmaz.

  aptallar 8 saat uyur çünkü zamanın ne kadar kısa oldugunun farkına varmadan yaşarlar.burda verilen saat değil zamanın anlam ve değerinden bahsedılıyor.simdi gidecen ya cehennemin dibine git sözü size ne hatırlatır bilemem.ama o kitabını okuduktan sonra aynı şeyi hatırlatmıyacagından eminim.
  siz hiç bir devle pazarlık yapan ondan dilekler dileyen bir enayi gördünüzmü.yapabileceklerini istemek bence en büyük aptallık
  aslında kitaplar da değil aradıklarımız içimizde çünkü herşey bizi anlatıyor bazılarımız bunu keşfediyor yazıyor eksikmiş gibi bir yaraflar bazıları ise var olanı daha fazla nasıl doldurablırım diye devam ediyor.

 8. Sevgili Simge uyku konusunda uzman kişi değilim..Erişkin kişi için 6 saatin yeterli olacağını, fazlasının Erdal Demirkır’anında
  dediği gibi zaman kaybı olacağını düşünüyorum…
  şu an Kanal D de Muhabbet Kralında Uyku ve Uyku Sorunları konu ediliyor…konuklar arasında Erdal Demirkır’anında olacağını okumuştum..
  umarım haberdar olup sorularına yanıt alabilirsin (:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir